Трюкові самокати: як вибрати і правильно використовувати
19.09.2019г.Трюкові самокати: як вибрати і правильно використовувати

Трюкової самокат - це самокат, який призначений для великих навантажень, що виникають при виконанні трюків. Посилені елементи конструкції, відсутність складного механізму і фіксована висота керма відрізняють його від міських і дитячих самокатів.

Щоб правильно підібрати для себе трюкових самокат необхідно враховувати наступні параметри:

  1. Зріст. Точного значення для даного показника немає, найчастіше екстремали вибирають висоту керма на 3-7 см нижче талії. Стоячи на прямих ногах, виміряйте відстань від деки до верхньої частини рульової поперечини. Щоб комфортно і впевнено почувати себе, виконуючи різні трюки, візьміть до уваги товщину взуттєвої підошви. Стиль катання диктує такі правила: високий кермо зменшує навантаження на спину, але ускладнює стрибок. Це дозволить довше кататися в стилі стріт. Низький кермо сприяє висмикування з-під ніг самоката та його контроль в повітрі, стиль парк.

  1. Вага. Трюкові самокати розрізняються запасом міцності і розраховані на конкретну вагу райдера. Якщо нехтувати зазначеними значеннями, то згодом конструкція зламається і може привести до травми. В основному самокати виготовляють на навантаження, що не перевищує 100 кг. Однак деякі моделі проводять c пластиковим диском колеса, і вони здатні витримати до 80 кг.
  2. Зовнішній вигляд керма. Виділяють три форми керма:

Буквою «Т» - аматорський. Мала вага, але обмежена керованість. Для початківців ми рекомендуємо купувати саме такий кермо зважаючи на простоту його використання.

У вигляді англійської літери «Y» - професійний. Відрізняється збільшеним вагою.

Bat Wing - «наворочений» і масивний варіант. Переносить центр ваги самоката вище, полегшуючи обертання, але ускладнюючи управління.

Одним з переваг третьої моделі керма є те, що її можна пристебнути замком через отвір і залишити на стоянці.

  1. Зовнішній вигляд деки. Виділяють дві форми деки закруглену по периметру і з гострим краєм. Перша - більш безпечна при виконанні трюків. Друга - легше, але при крученні недосвідчений користувач може травмувати ногу.

Технічні складності при використанні трюкових самокатів. Як уникнути поломки

Найбільш поширеною проблемою трюкових самокатів є поломка колеса. У більшості випадків це відбувається через грубе або під великим кутом приземлення. В результаті цих помилок поліуретан відколюється від колеса. Щоб запобігти дану поломку, уважно стежте за станом трюкового самоката, міняйте місцями колеса, щоб зношеність була рівномірною. Алюмінієві маточини ламаються вкрай рідко, а поломку пластикових коліс можна визначити по скрипу і нерухомості.

На самокатах важливо кататися по рівній і сухій поверхні, тому що маленький діаметр коліс не призначений для розбитих доріг, ям, стрибків з бордюрів.

Виробники не несуть гарантії на витратні і підлягають заміні у міру використання деталі (колеса, ручки) і не несуть відповідальності за вироби, які використовували неналежним чином.

Важливо! Не нехтуйте своєю безпекою, одягайте захисну екіпіровку. Трюкові самокати - це вироби, які піддаються екстремальним навантаженням при експлуатації.

Купити трюкових самокат

Самокати SR 2-025-1-R

Самокати SR 2-054-1-R